מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב מטבחים

מה חשוב להביא בחשבון בעת תכנון המטבח? האם כדאי לקנות מטבח מוכן – או שמא לפנות לנגריה המחזיקה במומחיות בעיצוב מטבחים? אלו אלמנטים אפשר לשלב במטבח?

עיצוב מטבחים היא פעולה המשפיעה על אחד החללים המרכזיים בבית. מדובר במקום שוקק חיים, שיש בו פעילות רבה ובעת העיצוב יש להביא בחשבון את הפעילות המתבצעת במקום, הגודל של החלל ולעיצוב הרצוי לך. בבתים רבים, לדוגמה, המטבח משמש לא רק למקום להכין בו אוכל אלא גם למקום בו המשפחה יושבת לאכול, בו בני המשפחה משוחחים זה עם זה ואף צופים בטלוויזיה בעת הכנת הארוחה – כל משפחה היא שונה.

מסקנה: המטבח צריך להתאים לך

בשלב התכנון של המטבח יש להביא בחשבון כל מרכיב שיכול להשפיע על החיים שלך בבית. חלק מהמרכיבים ברורים והם נתון קיים, כמו גודל המטבח (בהנחה שהתכנון הראשוני של הבית כבר קיים), שקעים ואינסטלציה. כל אלו ישפיעו על ההחלטה היכן להתקין את הכיור ומכשירי החשמל או הגז.

גורמים נוספים אשר יכולים להשפיע על העיצוב של המטבח הוא האופי של בני הבית עצמם. למשל, בבית שומר כשרות תהיה לרוב דרישה לארונות כפולים ונפרדים לכלים בשריים וחלביים. במשפחות גדולות המזווה צריך להיות גדול יותר או לפחות לתכנן ארון אחסון גדול. כל פרט על המשפחה שלך חשוב ויש לשתף את המעצבת באופי של בני הבית ומהם הרצונות שלך מהמטבח. המטבח שלך צריך להיות מקום פרקטי שקל לפעול בו.

פרקטיות לא מתנגשת עם עיצוב

ציינו כי הפרקטיות היא גורם מוביל בתכנון המטבח, אך העובדה שהמטבח צריך לשמש אותך בנוחות אינה אומרת שיש להתפשר על העיצוב. עיצוב מטבחים לוקח את המצב הקיים, את האופי שלך, אופן השימוש במטבח ומצליח לגרום למטבח שלך להיראות בדיוק כפי שתכננת ובלי לוותר על חלל נעים לעין.

כיוון שהמטבח יכול להיות אזור שהשהות בו ארוכה והוא מתחם בולט לעין, יש לחשוב מהם האלמנטים שייגרמו לך להרגיש נעים. דבר נוסף שיש להתחשב בו הוא שהמטבח המעוצב ישמש אותך לאורך שנים רבות ולכן כדאי להשקיע גם בפרטים הקטנים שלו. הפרקטיות של החלל לא מתנגשת עם העיצוב אלא להפך, היא משרתת אותו והבקשות שלך יאפשרו למעצב ליצור עבורך את המטבח המושלם.

האלמנטים שיובילו את המטבח שלך להיות מעוצב באמת

עיצוב מטבחים הוא תחום יצירתי, המשלב גישה פרקטית לאורח החיים שלך. אין מרכיבים ואלמנטים מסוימים שיהפכו את המטבח למעוצב ואחרים אשר יגמרו לו להיות מעוצב פחות, אלא הדרך לעצב את החלל היא לבחון מהו הצורך שלך, להכיר את בני הבית ולתכנן את המטבח בדיוק עבורך, עבור המשפחה שלך ובהתאם לצרכים שלך ולעיצוב הכולל של ביתך. במילים אחרות, המטבח הוא חלק מרכזי בביתנו – והוא צריך להתאים לו מכל הבחינות.

היום ישנם שלל אלמנטים אשר יכולים להשתלב במדויק במטבח שלך ולשם כך כל פרט חשוב: הידיות, צבע הדלתות, שילובי זכוכית, סוג העץ ועוד. כל אלו יוצעו לך בשלבי העיצוב ולאחר קבלת ההחלטות אפשר יהיה לבנות עבורך את המטבח המושלם.

מילאן מטבחים – תמיד לשירותך!

מילאן מטבחים מעמידה לרשותך מגוון שירותי עיצוב מטבחים, כמו גם תכנון והתקנה. נשמח לקבל את פנייתך >>  077-2309922