תכנון מטבח – כיצד מבצעים זאת נכון

איך מתכננים מטבח באופן הנכון? על מה כדאי להציב דגש ועל מה חשוב להקפיד? כיצד מוצאים את המקום הנכון לתכנון בו את המטבח?

תהליך של בניית בית או שיפוץ טומן בחובו משימות רבות. אחת המשימות הראשיות שבהן היא התאמת המטבח לחיי הבית. המטבח הוא מקום שוקק חיים אשר לא פעם מארח יותר מאדם אחד וייתכן שבו זמנית יפעלו בו מספר מכשירים. בהתאם למטבח, ייתכן שהוא יכלול אזור מזווה וכן המכשירים השונים צריכים להתאים לדרישות שלך.

תכנון מטבח שנועד להיות שימושי ונעים לשהייה מצריך, לפני הכל, הבנה כיצד מתנהלים החיים בבית שלך, כמה המטבח שלך פעיל, כמה נפשות גרות בבית, מה חשוב לך שיהיה נגיש וכמה מקום אחסון נחוץ לך – כל פרט חשוב. המטרה היא להתאים את המטבח עבורך, כך שיהיה לך נוח לחיות בבית וחשוב לא פחות שיהיה לך נעים להיכנס אל החלל. כדי ליהנות מהמטבח המתאים לך ריכזנו את שלבי התכנון המרכזיים.

שלב ראשון – הבנת הצורך

בשלב הראשון חשוב שנדע מהו הצורך שלך ומה מעניין אותך. זה הזמן לספר כל שברצונך לספר על אופי החיים במטבח, על צורך כמו הפרדה בין בשר לחלב, אם קיים, על מכשירים מיוחדים שברצונך לשלב במקום וכמובן, זה הזמן לתאר כיצד חשבת שהמטבח שלך צריך להיראות.

ישנם פרטים רבים אשר יכולים להשפיע על התוצאה הסופית ולכן מומלץ להסתכל על קטלוגים שונים, להבין את ההבדלים בין המגירות השונות, לראות אלו ארונות יכולים לעמוד לרשותך, לבחון את סוגי העץ ושילובי הזכוכית ולספר לנו מה מוצא חן בעינייך ומה לא. בהתאם לכל השאלות, אפשר יהיה לפנות לשלב הבא, שלב הסקיצה.

שלב שני – סקיצה

תכנון מטבח הוא שלב מקדים לייצור. בלי שישנם כל הנתונים, הייצור לא מתחיל לעבוד ושום פרט לא עובר עיבוד. בהתאם לשיחה המקדימה, נכין עבורך סקיצה של המטבח ולאחר אישורך, אפשר יהיה להתחיל לייצר עבורך את המטבח.

כאן חשוב לדעת כי סקיצה היא דבר שאפשר לשנות, אך ברגע שהחלטת שהיא מוצאת חן בעינייך ומתחילה עבודת הייצור, אי אפשר לעשות שינויים. אם עולות לך שאלות, אם יש לך ספקות ואם יש לך רצון להכניס שינויים, כל אלו יבוצעו בשמחה. המטרה היא לממש עבורך את המטבח המושלם, זה שמתאים גם לאופי ההתנהלות שלך במטבח וגם לטעם האסתטי שלך.

שלב שלישי – ייצור והתקנה

השלב האחרון מגיע למעשה לאחר שהתוכניות אושרו. לאחר שערכנו תכנון מטבח מפורט, בהתאם לסקיצה שאושרה והמידות שמצוינות בה, אפשר להתחיל לעבוד: לחתוך את העץ, לבצע הרכבות ולהפוך את התכנית למציאות. בסיום העבודה ובהתאם ללוח הזמנים שלך מבחינת הבנייה או השיפוץ, יגיע צוות מומחה בתחום ויבצע התקנה מקצועית.

נעים להכיר – מילאן מטבחים

מילאן מטבחים מתמחה בתכנון מטבחים ויוצרת עבורך את המטבח המתאים לבני ביתך. אנו מאמינים כי תכנון מטבח נכון המתאים לחיי היום יום שלך יכול להכניס שמחה רבה ומאמינים בשילוב מושלם בין הצורך התכנוני לבין עיצוב הקולע לטעם שלך. אנו אוהבים לשרת את לקוחותינו ונשמח להפוך את החלום שלך למציאות.

צרו עמנו קשר ונסייע לכה בתכנון. מילאן מטבחים >> 077-2309922